Ekocentrum

Archív uskutečněných akcí pro pedagogy a veřejnost


 


23.8 – 27.8.2010

Letní kurz pro pedagogy - „Příroda – živá učebnice ekologie“ - Zúčasněte se v srpnu letního kurz pro pedagogy...

Více...10. – 18. 7. 2010

Prázdninové přednášky - I v letních měsících pro Vás pořádáme zajímavé přednášky...

Více...7. – 11. 7. 2010

Ekologická výchova pro nejmenší - Centrum ekologické výchovy a výzkumu – Ekocentrum Kavyl ve Svatém Janu pod Skalou Vás zve na setkání - Ekologická výchova pro nejmenší

Více...29. 6. 2010

Ve Svatém Janu pod Skalou proběhla Pedagogická konference Jaro v Českém Krasu

Více...26.6.2010

Vzdělávání & trvale udržitelný život

Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou a Svatojánská kolej - vyšší odborná škola pedagogická Vás srdečně zvou na tematicky zaměřený konferenční den Vzdělávání & trvale udržitelný život.

Více...

Tento projekt je spolufinacován Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem ČR29.5.-30.5.2010 - INTERPRETAČNÍ KURZ TAO TE ŤINGU

Svatojánská kolej – vyšší odborná škola pedagogická a Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou ve spolupráci s Konfuciovou akademií a Katedrou asijských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Vás zvou na Interpretační kurz tao te ťingu Ve Svatém Janu pod Skalou. Termín šestnáctého setkání: 29.5.-30.5.2010

Více naleznete na pozvánce...29.5.2010 - Čínské subtropy - hospodářská zvířata v zhuangské kultuře

Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou (Ekocentrum Kavyl) Vás srdečně zve na přednášku Čínské subtropy - hospodářská zvířata v zhuangské kultuře, která se koná v sobotu dne 29. 5. 2010 od 13.30 hod. v přednáškovém sále ekocentra Kavyl. Přednáší PhDr. Ľubica Obuchová.

Více naleznete na pozvánce...

Tento projekt je spolufinacován Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem ČR20.–21.5. 2010

PEDAGOGICKÁ KONFERENCE - JARO V ČESKÉM KRASU - Centrum ekologické výchovy a výzkumu – Ekocentrum Kavyl ve Svatém Janu pod Skalou ve spolupráci se Svatojánskou kolejí –VOŠP pořádají pedagogickou konferenci - Jaro v Českém Krasu.

Datum: 20.–21.5. 2010
Místo konání: Ekocentrum Kavyl – Svatý Jan pod Skalou 2, u Berouna
Cíl konference: Cílem je zvyšování kvality environmentální výchovy na školách a školských zařízeních ve Středočeském kraji, zvyšování kompetencí pedagogických pracovníků v oblasti environmentální výchovy a výměna zkušeností.
Akce je určena vyučujícím MŠ, ZŠ, SŠ, pedagogickým pracovníkům, vychovatelům atd...

Více...8.-9.5.2010 - Interpretační kurz TAO TE ŤINGU - 15. setkání

Svatojánská Kolej –vyšší odborná škola pedagogická a Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou ve spolupráci s Konfuciovou akademií a katedrou asijských studií filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Vás zvou na Interpretační kurz TAO TE ŤINGU ve Svatém Janu pod Skalou.
Termín PATNÁCTÉHO SETKÁNÍ: 8.5.-9.5.2010
Začátek je v sobotu od 13.30 hod., konec v neděli v 15.30.

Více...
3.4.2010 - Jarní hrátky se zvířátky

Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou (Ekocentrum Kavyl) Vás srdečně zve na Jarní hrátky se zvířátky, které se konají v sobotu 3.4. 2010 od 13.00 do 15.00 hod. v parku Svatojánské koleje.

Tento projekt je spolufinacován Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem ČR

Více...27.3. - 12.5. 2010

Jarní výstava - Oslava nového života - V Ekocentru Kavyl, Svatý Jan pod Skalou 2, jsme pro Vás připravili nvou výstavu....

Více...27. 3. 2010

Oslava nového života - Centrum ekologické výchovy a výzkumu – Ekocentrum Kavyl ve Svatém Janu pod Skalou ve spolupráci se Svatojánskou kolejí – VOŠP pořádají vzdělávací akci pro pedagogy Oslava nového života.
Datum: 27. 3. 2010
Místo konání: Ekocentrum Kavyl – Svatý Jan pod Skalou 2, Beroun
Popis: Etické problémy ekologické výchovy v MŠ, obdiv k rozmanitosti života. Velikonoční zdobení.
Akce je určena učitelům MŠ a ZŠ, účastníkům domácího vzdělávání a pedagogogům volného času.
Délka programu:6 hodin
Cena: 100 Kč (možno objednat oběd, který není zahrnut v této ceně)
Popis:Etické problémy ekologické výchovy v MŠ, obdiv k rozmanitosti života. Velikonoční zdobení.

Více...


88,5 kB

 


 


14.2.2010-31.3.2010

Ekocentrum Kavyl ve Svatém Janu pod Skalou vás srdečně zve na výstavu fotografií Jarky Juklíčkové nazvanou "Cesta za láskou, vírou a nadějí z Prahy do Compostely a do Assisi".

Výstava bude ve výstavní síni ekocentra zahájena v neděli 14.února 2010 a potrvá do konce března 2010.25.1.2010

Pro veřejnost pořádáme 30.1. zajímavou přednášku na téma Přírodní determinativy a také v únoru a v březnu pro Vás připravujeme další zajímavé akce, které by neměly uniknout Vaší pozornosti...
Více...9.1.2010

JARO V PODNEBESÍ (Nejstarší dějiny Číny) - Svatojánská kolej – vyšší odborná škola pedagogická & Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou (Ekocentrum Kavyl) Vás srdečně zvou na přednášku 天下春 JARO V PODNEBESÍ (Nejstarší dějiny Číny), která se koná v sobotu dne 9. 1. 2010 od 13.30 hod. v přednáškovém sále ekocentra Kavyl. Přednáší Doc. RNDr. Jan Slavík, CSc.
Vstupné dobrovolné


9.1.-10.1. 2010

INTERPRETAČNÍ KURZ TAO TE ŤINGU - Svatojánská kolej – vyšší odborná škola pedagogická a Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou ve spolupráci s Konfuciovou akademií a Katedrou asijských studií Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci Vás zvou na interpretační kurz Tao Te Ťingu ve Svatém Janu pod Skalou. Termín jedenáctého setkání: 9.1.-10.1.2010.

Více...

24.11. 2009

Vernisáž a výstava v ekocentru Kavyl

Dne 28.11.2009 Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy KOLEM VÁNOC - kresby a grafika Václava Sokola a tvorba z přírodních materiálů studentů Svatojanské koleje v Ekocentrum Kavyl ve Svatém Janu pod Skalou.
Výstava bude otevřena denně kromě nedělí a svátků od 9 do 15.30 do konce ledna 2010.

Pozvánka:

3.11. 2009

Den vděčnosti za stvoření - Sv. František

Dne 3.10.2009 Ekocentrum KAVYL ve spolupráci se Svatojánskou kolejí - vyšší odbornou školou pedagogickou a Ekologickou sekcí České křesťanské akademie a Ekumenickou radou církví v ČR uspořádali ve Svatém Janu pod Skalou Den vděčnosti za stvoření - den Sv. Františka.

Program byl opravdu pestrý, bavili se nejen děti, ale i jejich rodiče, babičky a dědové. Dopoledne jsme si zazpívali, zahráli divadlo, z rozmanitých přírodních materiálů včetně lýka a papírových provázků jsme si vyrobili krásné dekorativní předměty, po obědě děti vyrazily do parku, kde na ně čekala zábavná zastavení se zvířátky, dozvěděli jsme se zajímavé informace o změně klimatu ke změně člověka a celý den byl zakončen Stolem hojnosti jako výraz díkůvzdání za stvoření a úrodu.

Jak se nám povedl Den vděčnosti se můžete podívat v galerii, a příští rok nás určitě přijďte sami navštívít!

Projekt byl podpořen z prostředků MŠMT.

Den vděčnosti Den vděčnosti Den vděčnosti Den vděčnosti Den vděčnosti Den vděčnosti


20.10.2009

PRO PEDAGOGY VOLNÉHO ČASU A VEDOUCÍ DĚTSKÝCH KOLEKTIVŮ - Srdečně Vás zveme na 4 zajímavé semináře pro pedagogy volného času a vedoucí
dětských kolektivů zaměřené na EVVO, které Ekocentrum Kavyl pořádá na čtyřech místech Středočeského kraje.

Více...12.10. 2009

Barevný podzim...

Ve Svatém Janu pod Skalou je na podzim opravdu krásně...Přijďtě nás navštívit...Podzim v zahradě... Podzim v zahradě... Podzim v zahradě... Podzim v zahradě... Barevný podzim...


29.9.2009

Vycházka po Vanovických skalách

Česká společnost ornitologická ve spolupráci se Správou Chráněné krajinné oblasti Český kras srdečně zvou všechny zájemce na akci pořádanou v rámci Festivalu ptactva Vycházka po Vanovických skalách

Sraz v sobotu dne 3. října 2009 v 8.30 hodin na železniční zastávce v Srbsku.

Více naleznete na pozvánce23.9.2009

Kurz čínštiny
V říjnu můžete absolvovat kurz 24.10.-1.11.2009 - Podzimní škola Čínštiny - Svět psaný znaky. Kurz je určen pedagogickým pracovníkům a všem dalším zájemcům, kteří mají zájem seznámit se se základy čínského jazyka a písma v kontextu s kulturou a historií Dálného východu.
Program je akreditován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pod č.j. 19 579/2008-25-443 jako vzdělávací program pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.
STÁLE JSOU VOLNÁ MÍSTA!!!


3.10.2009

Ekocentrum KAVYL,Svatojánská kolej - Vyšší odborná škola pedagogická, Ekologická sekce České křesťanské akademie a Ekumenická rada církví v ČR Vás zvou na

DEN VDĚČNOSTI ZA STVOŘENÍ

Akce se koná 3. října 2009 v ekocentru Kavyl a ve Svatojánské koleji ve Svatém Janu pod Skalou u Berouna

Více naleznete na pozvánce
Přihláška:

24.8.2009

Ekohrátky
Tento zajímavý program proběhl 23.8.2008 a měl velký úspěch. Děti se seznámily s našimi zvířátky, vyzkoušely si ručně vyrobit papír, který si samy vyzdobily a celý den si nádherně užily. Podívejte se na fotografie, jak se u nás dětem líbilo.

poník kozlík ovečka papír Výroba papíru

10.8.2009

Fragmenta Ioannea Collecta
V našem ekocentru si můžete zakoupit Fragmenta Ioannea Collecta - speciální monotematické publikace k environmentální výchově a ochraně přírody vydané v roce 2007 a 2008.
K dispozici je již 8. a 9. svazek.PEDAGOGOVÉ A PRACOVNÍCI DĚTSKÝCH KOLEKTIVŮ

 

 • KURZ EVVO PRO PEDAGOGY formou jednodenních seminářů - Srdečně Vás zveme na kurz pro pedagogy, který se uskuteční formou jednodenních seminářů.
  Více...

 • Seminář PRO PEDAGOGY VOLNÉHO ČASU A VEDOUCÍ DĚTSKÝCH KOLEKTIVŮ - Srdečně Vás zveme na zajímavý seminář pro pedagogy volného času a vedoucí dětských kolektivů zaměřený na EVVO, které Ekocentrum Kavyl pořádá na čtyřech místech Středočeského kraje.
  Více...

 • Pozvánka na konferenci „Kam doletí Svatojánci“ - Zveme všechny zúčastněné mateřské školy v projektu „Kam doletí Svatojánci“ na společné setkání, které se bude konat 28.11.2009 v refektáři v přízemí ve Svatojánské koleji – vyšší odborné škole pedagogické ve Svatém Janu pod Skalou u Berouna.
  Více...

 • Oslava nového života
  Pořadatel: Ekocentrum Kavyl ve spolupráci se Svatojánskou kolejí
  Cílová skupina: učitelé MŠ a ZŠ, účastníci domácího vzdělávání, pedagogové volného času
  Lektoři: Ekocentra Kavyl a Svatojánské koleje
  Termín: 27.3.2010
  Místo konání: Ekocentrum Kavyl, Svatý Jan pod Skalou
  Délka programu: 6 hodin
  Cena: 100 Kč (možno objednat oběd, který není zahrnut v této ceně)
  Popis: Etické problémy ekologické výchovy v MŠ, obdiv k rozmanitosti života. Velikonoční zdobení.
 • 26.6.2010 - Vzdělávání & trvale udržitelný život

  Centrum ekologického výzkumu a výchovy ve Svatém Janu pod Skalou a Svatojánská kolej - vyšší odborná škola pedagogická Vás srdečně zvou na tematicky zaměřený konferenční den Vzdělávání & trvale udržitelný život.

  Více...

  Tento projekt je spolufinacován Evropským sociálním fondem a Státním rozpočtem ČR

 • Letní ekologická škola - „Ekologická výchova pro nejmenší“
  Pořadatel: Centrum ekologického výzkumu a výchovy - Ekocentrum Kavyl, Svatý Jan pod Skalou
  Cílová skupina: školní koordinátoři EVVO, učitelé MŠ, ZŠ, učitelé domácího vzdělávání a volnočasových aktivit
  Lektoři: lektoři Ekocentra Kavyl a další.
  Termín: 7. – 11.7.2010
  Místo konání: Centrum ekologického výzkumu a výchovy - Ekocentrum Kavyl, Svatý Jan pod Skalou
  Délka programu: 5 dní
  Cena: 1 500,- Kč/celý kurz (700,- Kč stravování, 800,- Kč ubytování)
  Akreditace: MŠMT.
  Popis: Více...


print mapa webu home  Archív akcí  Archív akcí - veřejnost